Psychoterapeuta, hipnoterapeuta, psychosomatyk, coach i trener mentalny, także
profesjonalny l trener tenisowy z przeszło 30-letnim doświadczeniem zawodowym. Reprezentuje holistyczne i systemiczne podejście.


Wykształcenie zdobywał w Polsce na Uniwersytecie Warszawskim, a po  roku 1980 już na emigracji  w Niemczech (Psychoterapia i homeopatia)  i  USA (Hipnoterapia) . Przebywał także przez 6 miesięcy w klasztorze Wat Manhadatu w Tajlandii  na nauce medytacji.

 Jest Coachem mentalnym i autorem metody Power-Coaching® opartej na G.R.O.W. i coachingu sportowym jest także jest autorem nagrań hipno-transoidalnych® - przeznaczonych dla osób cierpiących na nerwice lękową, fobie bezsenność i niektóre choroby psychosomatyczne w tym szczególnie jako suport psychoterapeutyczny dla chorych na raka i łuszczycę.


Swoją wiedzę stale poszerza poprzez uczestniczenie w licznych kursach, szkoleniach, a także konferencjach naukowych. Sam prowadzi również warsztaty i odczyty. Jest autorem wielu publikacji oraz artykułów.


Doświadczenie zawodowe zdobywał głównie w Niemczech i Holandii z przerwą na roczną pracę w USA. Od 2010 roku  pracuje na zmianę w Warszawie i w Gronau (na granicy niemiecko-holenderskiej)  
Włada biegle kilkoma językami
 Dużo podróżuje po Azji i Ameryce Środkowej,
gra dobrze w tenisa, płetwonurkuje i fotografuje.